5 способів застосування 3Д друку в сільському господарстві

Агропромисловий комплекс – один із лідерів використання інновацій та адитивних технологій зокрема. 3Д друк уже сьогодні дозволяє фермерам підвищувати ефективність і прибутковість бізнесу та реалізовувати інноваційні проекти.


Тривимірний друк в агробізнесі використовується для ремонту техніки й обладнання, заміни окремих деталей, виготовлення нового інструменту й тари. Перед запуском у виробництво дрібних і середніх партій виробів 3D друк дозволяє виготовити прототип і вивчити його поведінку в реальних умовах. Використання сучасних матеріалів і технологій 3D друку дає можливість отримати копії деталей, які за зовнішнім виглядом та експлуатаційними властивостями не поступаються оригіналам.


1. Інструмент

3Д принтери дозволяють фермерам друкувати копії використовуваних у роботі інструментів або створювати нове обладнання за індивідуальними кресленнями. Фермери у М'янмі й Того, які мають обмежений доступ до світового ринку технологічного сільгоспобладнання, вже кілька років використовують об'ємний друк для виготовлення інструментів.


2. Запчастини для машин та обладнання

При виході з ладу механізмів тракторів, комбайнів та інших сільгоспмашин буває важко дістати оригінальну деталь. Запчастина може вже не виготовлятися або поставлятися тільки у великому складальному вузлі. 3D друк для ремонту тракторів дозволяє фермерам оперативно і без марнотратства поремонтувати обладнання.


3. Гідропоніка

Вирощування рослин без ґрунту – один із актуальних трендів у сільськогосподарській галузі. Доктор Юічіро Такеучі з Sony Computer Science Laboratories Inc. запропонував виготовляти субстрати для систем гідропонного вирощування за допомогою 3D-друку. Дослідження показали, що 3D-друковані гідропонічні системи, виготовлені з використанням пористих полімерів, мають високі перспективи для вирощування рослин.


4. Оснащення для збирання культур

Створення опорядження для ручного або механізованого збирання сільгоспкультур дозволяє значно підвищити продуктивність праці. 3Д друк оснащення комбайнів дозволить механізувати процес збору культур, які найчастіше збирають вручну (ягоди, огірки, виноград, баштанні).


5. Висячі сади

Створення внутрішніх садів на основі 3D-друкованих роз'ємів і збірок було вперше запропоновано італійським стартапом Hexagro Urban Farming. Впровадження подібних технологій здатне відкрити нову еру у сфері міського сільського господарства. Вирощування культур може проводитися у закритих приміщеннях.


Матеріали й технології 3D друку в агробізнесі

Більшість завдань можна вирішити методом FDM друку. Технологія дозволяє швидко та недорого виготовити технічні деталі середнього та великого розміру (втулки, вали, корпуси, кришки). Ступінь міцності буде залежати від коефіцієнта внутрішнього заповнення й товщини стінки. При необхідності отримання дрібних деталей або високоточних прототипів використовують SLA друк. Для виробництва міцних і точних виробів зі складною геометрією застосовують SLS метод.


Найбільш придатні конструкційні матеріали для 3Д друку деталей сільськогосподарського обладнання:

  • ABS – доступний пластик з високими експлуатаційними властивостями. Недоліком є слабка стійкість до сонячних променів.
  • PLA – екологічно безпечний матеріал. Не підходить для деталей, що використовуються під навантаженням або на відкритому повітрі.
  • PET-G – один із кращих матеріалів для сільського господарства. Відрізняється достатньою міцністю та хімічною інертністю. Негігроскопічний і стійкий до ультрафіолетових променів.

Компанія «УЦАВ» пропонує комплексні послуги 3Д друку виробів для сільського господарства. Ми готові оперативно виготовити деталі складної конфігурації з технічними характеристиками під конкретні умови експлуатації. Телефонуйте або залишайте заявку на сайті – у нас ви отримаєте оптимальні терміни виробництва, доступний рівень цін, високу якість готових виробів.​

Обсудим Ваш проект

Обрати Файли
Отправить