Надрукуйте нам армію: як 3Д друк поглинула оборонну промисловість

Військова промисловість – лідер по створенню і впровадженню інновацій – і немає нічого дивного, що адитивні технології отримали тут широке поширення. За результатами дослідження Defense IQ серед світових лідерів оборонної промисловості більше 75% респондентів вважають, що в найближчі 10 років 3D друк стане обов'язковим стандартом у галузі.


Застосування 3Д друку у військово-промисловому комплексі на реальних прикладах

Військова сфера пред'являє жорсткі вимоги до експлуатаційних і функціональних характеристик використовуваного обладнання. Низька якість техніки, озброєння та екіпіровки може призвести до фінансових збитків, політичної слабкості держави і, головне, загибелі людей. Тому компанії, які обслуговують військовий комплекс, використовують тільки інноваційні 3D принтери та матеріали, щоб забезпечити повну відповідність необхідним параметрам. А тепер розглянемо основні сфери застосування 3D принтерів у ВПК.


1. Стрілецька зброя

Можливості адитивних технологій дозволяють здійснювати друк усіх складових одиниць стрілецької зброї. Перспективним проектом представляється гранатомет R. A. M. B. O., який може незабаром потрапити на озброєння американських військових. Він представляє собою модифікацію традиційного гранатомета M203. Випробування нової моделі підходять до завершення. Наступний етап – передача армії.


2. Авіація

Ще одним важливим напрямком 3Д друку в оборонній промисловості є виготовлення елементів бойових і розвідувальних літаків. Китайські промисловці виготовили серійні зразки конструктивних елементів планера винищувача. Для цього був використаний лазерний 3Д друк із порошку титану.


3. Ракетно-космічна техніка

Сучасні 3Д принтери дозволяють друкувати складні за формою та структурою деталі ракетного обладнання. В Україні, наприклад, конструкторське бюро «Південне» почало випуск складнопрофільних деталей бойових ракетних комплексів і ракетно-космічних систем методом селективного лазерного спікання (SLS).


4. Безпілотні літальні апарати

Розвідувальні дрони, які вже знаходяться в експлуатації військових деяких країн світу, виготовляються із серійних двигунів і пропелерів. Корпуси повністю друкуються на 3D-принтерах. Швидкість безпілотника може досягати 55 миль на годину. Американська компанія Aurora Flight Sciences спроектувала та створила реактивний безпілотний апарат, який на 80% складається з 3Д-друкованих компонентів.


5. Запчастини до військової техніки

В армії США у 2019 році було розпочато впровадження виробництва запчастин для військової техніки лазерним методом Powder bed Fusion. Для 3Д друку використовується високоміцний металевий сплав AF96. Даним методом були успішно надруковані вентилятори турбінного двигуна танка M1 Abrams.


Переваги 3D друку озброєння для армії

Використання адитивного виробництва відкриває перед оборонною сферою цілий ряд унікальних переваг:

  • зниження витрат на проектування та виробництво деталей;
  • створення нових видів техніки і озброєння з унікальними характеристиками;
  • локалізація виробництва та можливість швидкого випуску виробів за запитом;
  • поліпшення обслуговування військової техніки за рахунок виготовлення запасних деталей (особливо для застарілих або унікальних екземплярів техніки);
  • прискорення процесу проектування за рахунок тестування 3Д-друкованих прототипів у реальних умовах;
  • зменшення маси за рахунок застосування легких і міцних конструкційних матеріалів.

Технології ЗД друку в оборонній промисловості

​3D друк озброєння і техніки для армії виконується методами FDM наплавлення і лазерного спікання порошків SLS. За допомогою FDM друку виготовляють елементи екіпірування та спорядження, комплектуючі безпілотної авіатехніки, запчастини. Для цього використовують конструкційні полімери NYLON (PA-6), PC, PC/ABS, PCTG, PEEK, PEI, PPSF/PPSU. Виготовлення навантажених деталей техніки та стрілецького озброєння виконується із порошків металевих сплавів.

Компанія «УЦАВ» пропонує послуги професійного 3D друку. Ми виготовляємо вироби з конструкційних пластиків і металів методами FDM, SLA і SLS. Готові до співпраці з представниками промисловості та бізнесу, які зацікавлені в ефективних технологіях майбутнього. Телефонуйте або залишайте заявки на сайті – ви отримаєте оптимальні ціни та мінімальні терміни виготовлення.

Обсудим Ваш проект

Обрати Файли
Отправить