Як 3D друк змінює виробництво: від прототипування до виготовлення корпусів і механічних передач

Виробничі лінії являють собою комплекс обладнання, яке об'єднується в єдиний блок для послідовного виконання технологічних операцій. Продукт переміщається на конвеєрній стрічці і проходить всі етапи обробки. Конструктивна складність ліній і безперервний режим роботи вимагає кваліфікованого обслуговування, регулярних планових і аварійних ремонтів механізмів. 3Д друк допомагає інженерам оптимізувати виробничі лінії: підвищувати їхню безпеку, продуктивність і період безвідмовної роботи.


Елементи виробничої безпеки

3D друк дозволяє створювати пристрої, що підвищують безпеку виробничої лінії. Співробітники іспанського заводу Heineken за допомогою 3D-принтера роздрукували вдосконалені запобіжники. Вони блокують випадкове включення лінії фасування і упаковки пива при проведенні її технічного обслуговування.


Конвеєрні стрічки та напрямні

Сучасні конвеєрні стрічки виготовляються з нержавіючої сталі та полімерних матеріалів. Виготовляти повністю пластикову стрічку довжиною в кілька метрів буде економічно невигідно. Але швидко відтворити на 3Д-принтері кілька ланок, які вийшли з ладу – найефективніше рішення. Для напрямних і обмежувачів можна використовувати матеріал ПА-6, який відрізняється міцністю, стійкістю до стирання та низьким коефіцієнтом тертя.


Механічні деталі конвеєра

За допомогою 3D друку можна виготовляти приводні або натяжні зірочки конвеєра. Конструкційні пластики мають високу міцність, необхідну еластичність і масло-бензостійкість. Хімічна інертність дозволяє застосовувати 3Д-друковані шестерні, шківи та корпуси в харчовому і фармацевтичному виробництві.


Інструменти для контролю та обслуговування

Для технічного обслуговування ліній компанії зазвичай замовляють стандартний інструмент, який може бути не пристосований для експлуатації в конкретних умовах підприємства. Інженери компанії Heineken використовують 3Д-друкований стопорний інструмент для регулювання коліс нанесення етикетки. 3Д друк дозволив знизити вартість інструменту на 70%, а час його поставки скоротився з 10-20 до 1-2 днів.


Тестування нових конструктивних рішень

3Д друк дозволяє швидко та недорого створювати прототипи й дослідні зразки нових деталей або вдосконалювати існуючі механізми. Інженери можуть створити тривимірну комп'ютерну модель, роздрукувати її на принтері – і випробувати в реальних умовах експлуатації.


Переваги 3D друку для обслуговування виробничих ліній і створення комплектуючих

  • Зниження вартості та термінів поставки деталей.
  • Можливість виготовлення знятих з виробництва деталей.
  • Отримання міцних полегшених запчастин, які повністю замінюють оригінал.
  • Оптимізація конфігурації деталі для пошуку ефективного конструкторського рішення.
  • Підвищення ефективності технологічного процесу та зниження собівартості готової продукції.


Технології 3Д друку для промисловості

Найбільш поширена технологія 3D друку на сьогодні – FDM метод. Він полягає в пошаровому нанесенні розплавленого матеріалу на охолоджувану пластину. Після повноцінного формування і застигання кожного шару пластина опускається для продовження друку. Метод дозволяє створювати деталі великих і середніх розмірів. Серед його переваг можна відзначити доступну вартість, високу швидкість виробництва й механічну міцність виробів.

SLA друк використовується для дрібних моделей, що вимагають детального опрацювання. Друк FDM і SLA методами найчастіше проводять із застосуванням конструкційних пластиків (ABS, PET-G, PA-6, PC/ABS, PCTG, PET). SLS друк застосовують для отримання міцних і точних промислових деталей складної конфігурації.


Висока вартість 3Д принтерів не дозволяє малому і середньому бізнесу купувати їх для виробництва конструктивних деталей. Тому оптимальним рішенням буде віддати процес 3D друку комплектуючих для виробничих ліній на аутсорсинг. Компанія «УЦАВ» надає комплексні послуги з моделювання, підготовки та створення технічних деталей і запчастин. Телефонуйте або залишайте заявку – заощадимо ваш бюджет разом.

Обсудим Ваш проект

Обрати Файли
Отправить