Як і навіщо використовувати 3D друк при створенні архітектурних макетів

Інженери, проектувальники й архітектори вже давно не використовують в якості основних інструментів олівець, лінійку і ватман. Замість цього більшість архітектурних бюро здійснює проектування в системах цифрового 3Д моделювання. Інформаційне моделювання будівель (Building Information Modeling) вивело на новий рівень швидкість і якість роботи архітекторів. Ще більше можливостей для проектувальників і замовників відкриває інноваційна технологія 3D друку макетів будівель.


Застосування 3Д друку в архітектурі й будівництві

Архітектурні макети будівель і споруд не одне століття допомагають будівельникам перевіряти прийняті технічні рішення, узгоджувати дизайн і вписувати будову в рельєф місцевості. Макет точно або з допустимими похибками відтворює в масштабі проектовані споруди або їхні комплекси. Традиційно моделі виготовлялися ручним способом: з картону, деревини, гіпсу, пап'є-маше. Процес виготовлення міг займати тижні та навіть місяці. Відповідність макета кресленикові й точність масштабу повністю залежала від майстерності виконавця.


Автоматизований 3Д друк архітектурних макетів дозволяє в найдрібніших подробицях передати особливості цифрової моделі. Фізична модель на відміну від просторового зображення на моніторі дозволяє комплексно оцінити архітектурний задум, порівняти масштаби й співвідношення різних деталей споруди. Презентація проекту за допомогою макета дає можливість замовнику зрозумілою для нього мовою вивчити прийняті при проектуванні рішення й на емоційному рівні сприйняти об'єкт. Обговорення проекту на підставі макета допомагає розбити стіну недостатнього взаєморозуміння й швидше прийти до єдиної думки.

Переваги застосування 3D друку в архітектурі

3Д друк архітектурних макетів надає проектувальникам, девелоперам і забудовникам ряд конкурентних переваг:

  • виявлення конструкторських і дизайнерських помилок на ранніх стадіях проектування;
  • можливість наочної демонстрації виграшних проектних рішень;
  • спрощення просторового аналізу цифрової моделі;
  • скорочення термінів створення архітектурних моделей;
  • високий показник деталізації і дотримання заданого масштабу макета;
  • значно нижча вартість в порівнянні з ручним методом виготовлення;
  • отримання конкурентних переваг для архітекторів і забудовників під час участі у виборі виконавця проектно-будівельних робіт на конкурсній основі.

Технології 3Д друку архітектурних макетів

Основою для 3Д друку є цифрова модель будівлі BIM. Найбільш поширеним форматом файлу інформаційної моделі є розширення STL. Проектування моделей виконується в програмах ArchiCAD, Allplan, Revit, FreeCAD Arch, Dynamo, B-pocessor. 3Д друк в архітектурі може виконуватися за допомогою різних технологій і матеріалів:


  1. FDM друк пошаровим наплавленням термопластиків ABS, PLA, HIPS – найбільш швидкий і недорогий спосіб друку макетів.
  2. SLA друк з фотополімерів смол забезпечує високу деталізацію й застосовується для виготовлення невеликих об'єктів, що вимагають якісного опрацювання.
  3. SLS друк з гіпсу використовується для 3D друку макетів будівель і споруд зі складною геометрією.


Вартість точних продуктивних принтерів для великоформатного 3D друку макетів будівель вимірюється десятками тисяч доларів. Покупку такого обладнання для власного використання можуть дозволити собі тільки найбільші світові архітектурні бюро. Тому правильним рішенням буде замовлення 3Д друку архітектурних моделей у спеціалізованій компанії.

Компанія «УЦАВ» надає комплексні послуги у сфері 3D друку. Ми пропонуємо оперативне виготовлення архітектурних макетів за чесними доступними цінами. Високий професіоналізм співробітників, застосування передових технологій, сучасного обладнання й якісних матеріалів дозволяє нам виконувати реалістичний 3Д друк архітектурних макетів на вигідних для клієнта умовах.


Обсудим Ваш проект

Обрати Файли
Отправить